LMIO 2016-2017, Vilnius (28)

 

 

Geriausiai pasirodė:

Darius KURTINAITIS, Kauno Jono Jablonskio gimnazija, 12 klasė

2017.III.31 – IV.3

 

Dvidešimt aštuntoji informatikos olimpiada (2016/2017) buvo antroji iš eilės, kai į finalą nepateko nei vienas Paskalio kalba programavęs mokinys. Nuo šios olimpiados buvo nuspręsta nebepalaikyti Paskalio programavimo kalbos LMIO. Taip pat atsisakyta ir C kalbos (nuo 2017 m. C kalbos atsisakyta ir tarptautinėse olimpiadose). 

Antrasis svarbus įvykis – Europos Jaunių Informatikos Olimpiados susikūrimas. Pirmąją EJIO 2017 m. rudenį rengia Bulgarai ir joje gali dalyvauti mokiniai, kuriems dar nėra 16 metų (t.y. nesueina 16 einamaisiais metais metais). Ištikimų LMIO rėmėjų „Bentley Systems“ ir „DXC Technology“ dėka Lietuvos komanda dalyvaus pirmojoje EJIO.

EIJO atsiradimas svarbus tuo, kad tiek jaunesniems mokiniams, tiek visiems juos ruošiantiems atsiranda didelis motyvas ruošti(s) olimpiadai ir kovoti dėl vietos Lietuvos komandoje. Jei Lietuva dalyvaus šioje olimpiadoje ir ateityje, gali būti persvarstyta ir mokinių atranka į LMIO finalą suteikiant daugiau galimybių jaunesniems mokiniams, galintiems pretenduoti į EIJO. 

LMIO 2015-2016, Prienai (27)

 

 

Geriausiai pasirodė:

Andrius OVSIANAS, Vilniaus licėjus, 12 klasė

2016.IV.9 – 12

 

Dvidešimt septintoji olimpiada (2015/2016) buvo pirmoji olimpiadą per visą LMIO istoriją, kai į finalą nepateko nei vienas Paskalio kalba programuojantis dalyvis. Nuo šios olimpiados buvo imta svarstyti apie Paskalio kalbos palaikymo atsisakymą LMIO. Juolab, kad kalbos populiarumas mažėja ne tik LMIO, bet ir tarptautinėse olimpiadose (IOI). Pastarųjų statistika parodė, kad tarptautinėse olimpiadose Paskaliu tebeprogramuoja tik dviejų valstybių atstovai - tai Latvijos ir Luksemburgo. 
Šioje olimpiadoje, kaip ir praėjusioje buvo galima dalyvauti nuotoliniu būdu. Visi besidomintys galėjo jungtis prie varžybų sistemos ir spręsti olimpiados užduotis iš namų.  

LMIO 2014-2015, Alytus (26)

 

 

Geriausiai pasirodė:

Domantas JADENKUS, Vilniaus savivaldybės Grigiškių „Šviesos“ gimnazija, 12 klasė

2015.III.20 – 23

 

Dvidešimt šeštojoje olimpiadoje (2015/2016) buvo įvestos dvi naujovės. Iki šių metų kiekvienas dalyvis žinojo savo asmeninius rezultatus, tačiau bendrus visų dalyvių rezultatus sužinodavo tik pasibaigus olimpiados uždarymui. Tačiau prieš metus varžybų administravimui LMIO imta naudoti Italų sukurta varžybų administravimo sistema CMS. Ši sistema leidžia rodyti dalyvių rezultatus realiu laiku. Nuo šios olimpiados vykstant LMIO finalui dalyvių rezultatai rodomi realiu laiku ir juos gali stebėti mokytojai, tėvai ir visi besidomintys. Patys dalyviai, šių rezultatų olimpiados metu nemato. Tačiau pasibaigus olimpiadai iš karto gali pasižiūrėti bendrą rezultatų lentelę. Tokia pat tvarka jau trejetą metų taikoma ir IOI.

Antra naujovė – nuotolinis LMIO finalas. Uždaviniai verčiami į anglų kalbą (tačiau pasiekiami ir lietuvių kalba), sprendimas prasideda dviem valandomis vėliau, nei olimpiadoje ir jame gali dalyvauti išbandyti savo jėgas visi norintys. Nuotoliniame LMIO finale dalyvavo keli šimtai dalyvių iš įvairių pasaulio šalių. 

LMIO 2013-2014, Kaunas (25)

 

 

Geriausiai pasirodė:

MantasPAJARSKAS, Vilniaus licėjus, 12 klasė

2014.III.27 – 30

 

Dvidešimt penktoji olimpiada (2014/2015) buvo didelė treniruotė po mėnesio Lietuvoje vyksiančią Baltijos šalių informatikos olimpiadą. Natūralu, kad ji įnešė pokyčių. Tais metais tarptautinėje olimpiadoje buvo naudojamas užduočių formatas naudojant API. Nors Lietuva palengva perima IOI pokyčius įvertindama jų poreikį nacionalinėje olimpiadoje, šiais metais visos LMIO užduotys atitiko IOI formatą, kuris buvo nauodjamas ir BOI.

Kitas reikšmingas pokytis - buvo pereita prie naujesnės varžybų aptarnavimo sistemos CMS ir LMIO finale ji buvo sėkmingai išbandyta prieš BOI. 

Pasiruošimas BOI užėmė daug laiko ir resursų, tai tais metais taupant laiką buvo nuspręsta atsisakyti idėjos ir stiliaus vertinimo Respublikiniame etape tiek atrankinėje, tiek baigiamojoje dalyje. Tačiau šis atsisakymas turėjo ir neigiamų pasekmių. Deja, ne visi olimpiados dalyviai Respublikinio etapo atrankinėje dalyje varžėsi sąžiningai ir keletą teko diskvalifikuoti. Nors vėlesniais metais nebuvo grįžta prie sprendimo idėjos ir programavimo stiliaus vertinimo, tačiau Respublikinio etapo dalyvių sprendimai (taip pat ir nuotoliniu būdu vykdomos atrankinės dalies) yra atidžiai peržiūrimi ir nustačius nesąžiningą elgesį, rezultatai yra anuliuojami. 

LMIO 2012-2013, Anykščiai (24)

 

 

Geriausiai pasirodė:

Karolis GREBLIKAS, Vilniaus licėjus, 12 klasė

2013.III.21 – 24

 

Dvidešimt ketvirtoji olimpiada (2012/2013) neatnešė jokių pokyčių iš dalykinės ar techninės pusės. Tai buvo jauki ir puikiai organizuota olimpiada. Beje, ši olimpiada buvo neįtikėtinai sėkminga Vilniaus licėjaus moksleiviams. Iš 19-kos olimpiadoje išdalintų medalių net 14-ka parsivežė Vilniaus licėjaus mokiniai.

LMIO 2011-2012, Mažeikiai (23)

 

 

Geriausiai pasirodė:

Kęstutis Vilčinskas, Vilniaus licėjus, 12 klasė

2012.III.22 – 25

 

Dvidešimt trečiojoje olimpiadoje (2011/2012) dalykinių ar techninių naujovių nebuvo. Tolimame Lietuvos kampelyje vykusi olimpiada buvo viena smagiausių ir ilgiai įsimenamų. Olimpiados šeimininkai specialiai finalui sukūrė meninę LMIO logotipo instaliaciją, kuri šiuo metu yra saugoma Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institute. Itin smagus buvo paskutinysis olimpiados vakaras: dalyviai kartu su Robotikos akademijos dėstytojais konstravo robotus ir varžėsi turnyre. Na o olimpiadoje dalyvavęs VU dėstytojas dr. Vilius Stakėnas sukūrė video-reportažą, kuriame įamžino smagiausias finalo akimirkas. 

LMIO 2010-2011, Vilnius (22)

 

 

Geriausiai pasirodė:

Marijonas PETRAUSKAS, KTU gimnazija, 12 klasė

2011.III.27 – 30

 

Dvidešimt antrojoje olimpiadoje (2010/2011) buvo pakeista atrankos į Baltijos šalių informatikos olimpiadą tvarka. Iki šių metų buvo atsižvelgiama į visus Respublikiniame etape surinktus taškus, t.y. buvo sumuojami ir atrankinės, ir baigiamosios dalies taškai. Atsiradus galimybei patekti tiesiai į baigiamąją dalį per dr. J. Kazicko konkursą, t. y. visiškai nedalyvaujant atrankiniame etape ir neturint tarptautinių apdovanojimų, ankstesnė sistema nebetiko. Tad nuo šios olimpiados atrenkant į Baltijos šalių informatikos olimpiadas bus remiamasi tik baigiamajame etape surinkais taškais bei LMIO nuostatais.

LMIO 2009-2010, Biržai (21)

 

Geriausiai pasirodė:

Kęstutis VILČINSKAS, Vilniaus licėjus, 10 klasė

2010.IV.12 – 14

 

Dvidešimt pirmoji olimpiada (2009/2010) įnešė keletą svarbių pasikeitimų. Iki šios olimpiados naudota Korėjiečių kurta varžybų aptarnavimo sistema jau nebeatitiko dabartinių poreikių. Šioje olimpiadoje pereita prie naujos vokiečių kurtos varžybų aptarnavimo sistemos OWINF. Sistema turi daug daugiau galimybių, yra patogesnė vartotojams ir vertintojams. Tiesa, ši sistema vertina ne tik paskutinįjį, bet kiekvieną pateiktą sprendimą. Dalyviams tai patogu, nes jie mato kiek taškų būtų surinkusi kiekviena pateikto sprendimo versija. Tačiau tai gerokai prailgina testavimo laiką, nes mažiausiai kelis kartus padidėja vertinamų programų skaičius. 

Kita svarbi naujovė – pilno atsako uždaviniai. Jie įvesti sekant tarptautinių olimpiadų pavyzdžiu. Pilno atsako uždavinys, tai uždavinys, kuris dar olimpiados metu iš karto testuojamas su visais vertinimo testais ir dalyvis iš karto matų kiek taškų jis gauna už šį uždavinį. Jei varžybų laikas dar nepasibaigė, jis gali taisyti savo sprendimą ir iš naujo pateikti sistemai. Paprastai, per vieną varžybų dieną (olimpiada gali turėti kelias sprendimų dienas) užduočių rinkinyje būna vienas pilno atsako uždavinys. 

LMIO 2008-2009, Lukšiai (20)

 

Geriausiai pasirodė:

Marijonas PETRAUSKAS, KTU gimnazija, 10 klasė

2009.IV.8 - 10

Lukšiuose vyko jubiliejinė olimpiada ir su ja pasibaigė du pirmieji informatikos olimpiadų dešimtmečiai. Pirmosios IOI, vykusios 1989 m. Bulgarijoje, aukso medalio laimėtojas Andrius Čepaitis parašė laišką šios olimpiados finalo dalyviams. Visą laiško tekstą rasite IOI`1989 skirtame puslapyje, o čia pateikiame tik fragmentą:

Norėčiau duoti vieną mažą patarimą kaip laimėti olimpiadoje. Kai sėdėsite toje auditorijoje, apsižiūrėkite aplinkui. Matysite savo konkurentus. Pažiūrėkite ir į save patį. Tada pamatykite, kad mes visi esame visiškai vienodi: visi susirūpinusiais veidais, išsigandusiomis akimis, padažnėjusiu pulsu, ir turime visiškai vienodus šansus laimėt. Olimpiadose dažnai būna tokie uždaviniai, kurių neįmanoma išspręsti tobulai, tik geriau už kitus dalyvius, tad net nemėginkite rasti tobulo sprendimo. Taigi patarimas būtų toks: kai apsižiūrėsite aplinkui, giliai įkvėpkite, iškvėpkite, atsipalaiduokite, nusišypsokite ir kibkite į darbą! 

LMIO 2007-2008, Kupiškis (19)

 

Geriausiai pasirodė:

Vytautas GRUSLYS, Vilniaus licėjus, 12 klasė

2008.IV.9 - 12

Pats svarbiausias šios olimpiados įvykis – aukso, sidabro ir bronzos medalių atsiradimas. Nuo šių metų LMIO prizininkai apdovanojami nebe I, II ir III vietos diplomais, o medaliais bei medalio gavimą patvirtinančiais diplomais. 

Kalendorius

Vasaris 2019

Pir Ant Tre Ket Pen Šeš Sek
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Antradienis, vasario 19 d.

BOI


BOI


IOI


IOI

IOI'2016