Koks varžybų sistemos adresas?

Atsakymas. Norintys susipažinti ir pasitreniruoti varžybų sistemą ras adresu: http://olimp.mif.vu.lt/.

Olimpiados vykdymui reikalingi didesni serverių pajėgumai nei pasitreniravimui, todėl olimpiados vykdymui dažniausiai naudojami kiti serveriai. Varžybų sistema olimpiados metu veiks adresu: cms.lmio.lt.

Atkreipiame dėmesį, kad užsiregistravus treniruotėje, ta pati paskyra negalioja olimpiadoje.

Sistemos klaidų pranešimai

Dažniausiai pasitaikantys klaidų pranešimai varžybų sistemoje:

Išvestis neteisinga. Tai reiškia, kad programa sėkmingai baigė darbą, tačiau jos išvestas rezultatas neteisingas.

Vykdymas nutrauktas signalu 11 (tai galėjo įvykti viršijus atminties ribojimus).  Tai reiškia, kad programa atliko neleistiną veiksmą ir buvo sustabdyta. Gali būti, kad programa naudoja daugiau atminties, nei leidžiama (pvz., aprašytas per didelis masyvas), programoje išeinama iš masyvo rėžių arba suklysta dirbant su dinamine atmintimi.

Kam skirta CMS dalis „Testavimas“?

Atsakymas. CMS funkcija Testavimas randama kairiojo meniu apačioje. Ji leidžia pateikti CMS savo programą bei savo sukurtą duomenų failą ir pamatyti kaip ta programa veikia testavimo aplinkoje bei gauti pateiktos programos (įvykytos su jūsų sukurtu duomenų failu) rezultatų failą. CMS nepateikia informacijos ar jūsų programa pateikė teisingą rezultatą, ar ne.

Failų vardai

Klausimas. Kaip sužinoti kaip turi būti pavadinti duomenų ir rezultatų failai įkeliant programą į sistemą?

Atsakymas. Varžybų sistemoje kairiajame meniu pasirenkamas meniu punktas Sąlyga, esanti po uždavinio pavadinimu. Tuomet atsidaro uždavinio apžvalgos lapas, kuriame nurodyti duomenų ir rezultatų failo pavadinimai.

Failų vardai taip pat nurodomi užduočių apžvalgos lape, kuris olimpiados metu pateikiamas kartu su uždavinių sąlygomis.

Kodėl nematau testinių duomenų?

Klausimas. Ar duomenys, su kuriais testuojama, nėra matomi CMS, ar mes jų pamatyti nemokame? :-)

Atsakymas. CMS neturi numatytos standartinės galimybės parodyti testinių duomenų su programos testavimo rezultatais kokią turėjo ankstesnė sistema. Jei būtų nuspręsta, kad olimpiados metu dalyvis gali naudotis duomenimis su kuriais testuojama ar jų dalimi (pvz. tik pradinių duomenų failais), tai testinių duomenų failai dalyviams būtų pateikiami kitu būdu.

Mokyklos bei miesto/rajono etapuose paklauskite olimpiadą vykdančių mokytojų, ar turėsite galimybę olimpiados metu naudotis testais.

Kaip išbandyti varžybų sistemą?

Atsakymas. Varžybų sistema pasitreniravimui randama adresu: http://olimp.mif.vu.lt/. Iš varžybų sąrašo pasirenkama Treniruotė. Tuomet užsiregistruojate ir prisijungiate. Galite pasirinkti ir spręsti ne tik treniruotės, bet ir bet kurio pastaraisiais metais vykusio etapo uždavinius.