IOI leidiniai

IOI bendruomenė yra išleidusi keletą uždavinynų su IOI uždaviniais ir jų sprendimais, leidinių, kuriuose pristatoma IOI. Nuo 2007 metų kartą į metus išleidžiamas žurnalas „Olympiads in Informatics“. Visi šiame skyrelyje pristatomi leidiniai yra anglų kalba ir tik vienas uždavinynas išleistas rusų kalba. Nemaža dalis šių leidinių viešai prieinami internete.

Dauguma leidinių yra skirti besidomintiems informatikos olimpiadomis bei konkursais ir tik nedidelė dalis - tiesioginiam ruošimuisi olimpiadoms.

Lietuviški leidiniai

Pradedantiesiems programuoti lietuvių kalba išleista ne viena knyga, jų nesunkiai rasite mokyklų bibliotekose, knygynuose. Tokios knygos puikiai tinka ruoštis informatikos olimpiados I bei II etapams net jei jose nėra analizuojami olimpiadiniai uždaviniai. Jeigu jums kuri nors knyga labai patiko, manote, kad ji bus naudinga ir kitiems besiruošiantiems olimpiadoms, parašykite mums ir mielai knygą pristatysime šioje svetainėje.

L. Petrauskas, J. Skūpienė „Informatikos olimpiados: algoritmai ir taikymo pavyzdžiai“. © 2006 Nacionalinė moksleivių akademija, ISBN 9955-9894-0-8.

Ši knyga yra priemonė skirta ruoštis informatikos olimpiadoms. Joje nuosekliai apžvelgiami algoritmai ir svarbiausios susijusios sąvokos, reikalingos ruošiantis informatikos olimpiadoms. Medžiaga išdėstyta sudėtingėjimo tvarka. Pradedama nuo algoritmo sąvokos ir paprasčiausių algoritmų, skirtų bendro didžiausio daliklio ar pirminių skaičių paieškai.

Knygą sudaro 13 skyrių, skirtų algoritmo ir algoritmo sudėtingumo sąvokoms, pirminių skaičių paieškai, rekursijai, grįžimo metodui, rikiavimui ir paieškai, įvairiems grafų algoritmams, dinaminiam programavimui ir strateginių stalo žaidimų algoritmams.

Kiekviena tema iliustruota keliais įvairaus sudėtingumo uždaviniais, paimtais iš realių olimpiadų.

Šios knygos jau įsigyti negalima, tačiau ją turėtumėte rasti mokyklų bibliotekose, taip pat ją gali turėti informatikos mokytojai. Šiuo metu ieškome galimybės šią knygą išleisti pakartotinai.