Kaip reaguoti į sistemos klaidų pranešimus?

Atsakymas. Varžybų sistema nėra skirta tik tam, kad būtų galima patogiai administruoti olimpiadą. Vienas sistemos tikslų – padėti dalyviui dar olimpiados metu pastebėti klaidas ir jas ištaisyti neprarandant taškų.

Todėl niekada nereikia ignoruoti varžybų sistemos pateikiamų klaidų pranešimų. Pirmiausia bandykite išsiaiškinti problemą patys, o jei nepavyksta, kreipkitės kreipkitės į olimpiadą prižiūrintį mokytoją, kad jis parašytų mums.

Per kiekvieną olimpiadą sulaukiame labai daug klausimų ir į juos visus atsakome. Tačiau būna labai apmaudu, kai gauname laišką po olimpiados, kad olimpiados metu sistema pateikinėjo pranešimus apie klaidą, tačiau tuo metu sprendžiau uždavinius, o po olimpiados paaiškėjo, kad duomenys skaitomi/rašomi ne iš failo, todėl prašau pertestuoti mano darbą

Pačios olimpiados metu mes suteikiame visą įmanomą pagalbą, atsakome į visus klausimus, tačiau po olimpiados taškai nėra keičiami ir tokios apeliacijos nėra patenkinamos. Juk dalyvis turėjo visas galimybes tai išsiaiškinti ir ištaisyti varžybų metu!

Kaip reiktų reaguoti pamačius klaidos pranešimą? Pirmiausia, nesutrikti ir įvertinti, kad tai pagalba (juk matematikos olimpiados metu niekas nepasakys, kad tavo sprendime kažkur yra klaida). Tuomet bandyti klaidą surasti pačiam.

Dažniausiai pasitaikančios klaidų, kurias mes pastebėjome, priežastys yra šios:

• Skaitoma ne iš failo arba duomenų/rezultatų failas pavadintas ne taip, kaip prašoma
  • Programa bando rašyti ne į rezultatų failą (į duomenų failą arba į darbinį failą)
  • Programa naudoja daugiau atminties, nei leidžia uždavinio sąlyga
  • Programoje naudojama neinicializuoto kintamojo reikšmė
  • Programoje išeinama iš masyvo rėžių; todėl
    • programa gali užsicklinti
    • programa gali lūžti
    • programa gali pateikti nekorektišką rezultatatą
    • tačiau pateikti teisingą rezultatą dalyvio kompiuteryje
  • Dalyvis dirba su senesniu Paskalio kompiliatoriumi, kuris leidžia keisti for ciklo indeksą ciklo viduje (tokiu atveju varžybų sistemoje interguotas kompiliatorius programos nekompiliuos)

Atkreipiame dėmesį, kad daugeliu aukščiau aprašytų atvejų mokinio kompiuteryje programa gali veikti sėkmingai ir pateikti teisingus rezultatus.

Kaip pačiam dalyviui ieškoti klaidos:

• Peržiūrėti ką reiškia klaidų pranešimai (dažniausiai pasitaikančius pranešimus įrašome uždavinių apžvalgos lape)
  • Įkelti visus programos veiksmus į komentarus ir pateikinėti programą sistemai vis didinant atliekamų veiksmų skaičių
  • Į programą įterpti keletą papildomų sakinių, kurie išveda tarpinius rezultatus; pateikę programą sistemai, matysite tarpines reikšmes ir galėsite lengviau rasti problemą
  • Jei nepavyksta – kreiptis pagalbos

Tekstas: Koks miesto, kuriame vyko BOI'2014 metais, pavadinimas? (žr. logotipą šone) Jūsų vardas:

Ketvirtadienis, kovo 28 d.