Techninis informatikos olimpiados komitetas

 

 

 

Kodas yra poezija.

LMIO Techninio komiteto vadovas Antanas Uršulis
„Bromium“ (Jungtinė Karalystė), programų sistemų inžinierius, Kembridžo universiteto absolventas.

Išdavęs matematiką vardan kompiuterių, sėkmingai pradėjo dalyvauti Lietuvos informatikos olimpiadose. Vėliau nukeliavo ir į Tarptautinę olimpiadą, iš kurios parsivežė daug nuotraukų. Dabar saugo kompiuterius nuo blogiukų, o kadangi pasiilgsta daug sprendžiančių veidų vienoje vietoje, dirba olimpiados techniniame komitete.

   

      

dr. Bronius Skūpas
Vilniaus licėjaus informacinių technologijų mokytojas metodininkas.

Per tą laiką kai dirbu informatikos olimpiadose pasikeitė ne viena mokinių ir dirbančių karta, ne kartą pasikeitė vertinimo būdas ir požiūris į patį vertinimą.

Per visus tuos metus išlieka noras suteikti olimpiadininkams vienodai geras sąlygas, išlaikyti garbingo žaidimo (fair play) tradiciją ir neatsilikti nuo greitai besikeičiančio gyvenimo.

Taip pat labai norėtųsi sumažinti techninio komiteto stresą besiruošiant baigiamajam Lietuvos olimpiados etapui ir pailginti miego valandas…Romas Šleževičius
KTU Informatikos fakulteto Administravimo vadovas

Su Romu susipažinome, kai 2014 metais, kai KTU organizavo LMIO finalą. O susipažinę nusprendėme, kad informatikos olimpiados daug praras, jei prie jų techninio komiteto neprisijungs Romas.

Pirmiausią įkalbėjome prisidėti prie Baltijos šalių olimpiados techninio komiteto (suviliojome BOI džemperiu), o paskui ir prie LMIO`2015 finalo Alytuje (suviliojome marškinėliais). Kuo suviliosime kitais metais? 

      

      

Jei stovi vietoje, reiškia, judi atgal.

Vytis Banaitis 
UAB „BALTO print“ vyr. sistemų inžinierius, KTU absolventas

Kadaise dalyvavo Lietuvos ir tarptautinėse olimpiadose. Parsivežė medalių. Tada buvo paaukštintas į vertinimo komisiją ir medalių nebegauna. Nusprendęs kad veiklą reikia keisti kas šešerius metus, perėjo į techninį komitetą.

Daro per daug visko. Pusryčiams kramto uždavinį ir sprendžia sumuštinį.

 

 

 

 

Motiejus Jakštys 
Uber (Lietuva), programų sistemų inžinierius, Glazgo universiteto (Škotija) absolventas

Keičiasi šalys ir užsiėmimai, bet olimpiada nenustoja būti vienu įsimintiniausių ir smagiausių pavasario renginių dar nuo mokyklos laikų.

 
    
      

 

Andrius Paurys
Dirba savo paties įsteigtoje IT įmonėje, Vilniaus universiteto absolventas

Kaip ir nemaža dalis komiteto narių, į komisiją atkeliavo pirma pabuvęs olimpiados dalyviu. Kažkada gavo apdovanojimą kaip jauniausias olimpiados dalyvis, nuo tada ir „dalyvauja“. Kiek tiksliai metų praėjo nebeatsimena, bet skaičius dviženklis.


Apribojimai išlaisvina

Adomas Paltanavičius
Google (Jungtinė Karalystė), programų sistemų inžinierius, Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto absolventas

Būdamas dar mokinys, Adomas išgarsėjo ilgiausia LMIO istorijoje parašyta apeliacija, kuri užėmė apie 14 puslapių ir galėjo pretenduoti į kursinį darbą. Jei įdomu –  apeliacija buvo patenkinta. Dalyvaudamas IOI, Adomas susipažino ir bendravo su garsiuoju Robu Kolstad, pirmosios IOI varžybų sistemos autoriumi. Taip pat Adomas yra vienas iš „Adomo ir Viliaus“ nominacijų, kurios kasmet pristatomos per LMIO finalo uždarymą, steigėjas.

Šiuo metu Adomas save pristato kaip Programų kūrėją.

 

   

      

 

Andrius Žiūkas
Edinburgo universitetas (Škotija), magistro studijos (informatika), Skyscanner (Škotija) programų sistemų inžinierius

Dalyvavęs nesuskaičiuojamoje daugybėje olimpiadų išvyko studijuoti į užsienį. Žinoma, greitai pasiilgo olimpiadų atmosferos ir tada porą metų bandė sugrįžti į olimpiadas kaip techninio komiteto narys. Tai nelabai sekėsi dėl išorinių veiksnių (ir http://xkcd.com/448/), bet galiausiai pavyko.


Ignas Bačius

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto magistrantas

Vienas retesnių atvejų, kai susidomėjo LMIO būdamas studentu. Atėjo į techninį komitetą, turėdamas tikslą suprogramuoti varžybų sistemą „nuo nulio“. Ketintos suprogramuoti varžybų sistemos būklė nepakito. 

Mėgsta mokytis iš savų klaidų. Kolegos olimpiadininkai sako, kad Ignas sugeba eliminuoti problemas prieš joms atsirandant, todėl ruošimasis olimpiadai iš gaisrų gesinimo tampa smagiu užsiėmimu. 

P.s. Nuotraukoje Ignas yra tas, kuris dešinėje. 

 

Komentarai

Naujas komentaras

Tekstas: Koks miesto, kuriame vyks BOI'2016 metais, pavadinimas? (žr. kalendorių šone) Jūsų vardas:

Komentarų nėra

%title

%date2
%text

Kalendorius

Gegužė 2024

Pir Ant Tre Ket Pen Šeš Sek
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Antradienis, gegužės 28 d.

BOI


BOI


IOI