Respublikinė LMIO vertinimo komisija

 

 


    

Čia reikia bėgti kiek įkabini, kad išsilaikytum toje pačioje vietoje. O jei nori patekti kur nors kitur, reikia bėgti dvigubai greičiau.
Luisas Kerolis, „Alisa stebuklų šalyje“

Vertinimo komisijos pirmininkė dr. Jūratė Skūpienė

 Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas 

Į informatikos olimpiadas atklydo dar studentiškais laikais ir pasiliko ilgam. Olimpiados tapo gyvenimo būdu ir metų ritmas skaičiuojamas nuo vienos olimpiados iki kitos.  

   

Vertinimo komisijos pirmininkės pavaduotojas Vytautas Gruslys

Kembridžo universiteto doktorantas (matematika)

Ši pavardė LMIO pasirodė, kai jose ėmė dalyvauti Vytauto brolis Audrūnas. Po kelių metų prisijungė ir Vytautas. Jis vienas iš tų, kuriam pasisekė suderinti dalyvavimą informatikos ir matematikos tarptautinėse olimpiadose ir jei teisingai suskaičiavome, laimėjo net 8 medalius. 

Beje, jei kuriame nors LMIO uždavinyje pamatysite žodį vilkas – žinokite, prie šio uždavinio prisidėjo Vytautas. 

    


    

Kiekvienąkart, kai tavęs klausia, ar gali padaryt vieną ar kitą dalyką, visuomet sakyk: „Žinoma, galiu“. Tuomet pasiraitok rankoves ir žiūrėk, kaip tai padaryti.
T. Ruzveltas.

Prof. dr. Valentina Dagienė

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja

Ugdo informatikos mokytojus ir doktorantus. Didžiuojasi Broniaus Skūpo 2013 m. apginta disertacija, susijusia su olimpiadomis (Pusiau automatinio programavimo užduočių vertinimo ir testavimo metodas).

Tarptautinių informatikos olimpiadų tarptautinio komiteto narė (nuo 2006 m.).
Įsteigė tarptautinį mokslinį žurnalą „Olympiads in Informatics“ (nuo 2007 m.).

2004 m. įsteigė Tarptautines informatikos varžybas „Bebras“, kuriose dalyvauja per 40 šalių.


Prof. dr. Mindaugas Bloznelis 

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto profesorius

Į matematikos fakultetą pateko beveik atsitiktinai. Studijų metu tikimybių skaičiuoti nemokėjo ir  neketino mokytis. Pradėjus tikimybes  dėstyti teko išmokti.... Pasirodo, visai nieko.

Apskritai,  prabėgus 25 metams po studijų, netikėtai pastebėjo, kad matematika  yra įdomi. Ypač uždaviniai, kuriuose susitinka grafai, algoritmai ir tikimybės. Tai jau beveik informatika.

O tikros informatikos tikisi išmokti per Olimpiadas.

    

        


Prof. dr. Robertas Damaševičius
Kauno technologijos universiteto informatikos fakulteto prodekanas

Nuo tada kai prisijungė prie informatikos olimpiadų, iš karto pajutome KTU bendradarbiavimą ir pagalbą.

2014 m. suorganizavo įsimintiną LMIO finalą KTU. 

 


doc. dr. Gintautas Grigas
LMIO vertinimo komisijos garbės narys
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto emeritas

Lietuvos mokinių informatikos olimpiadų įkūrėjas
Vienas iš Baltijos šalių informatikos olimpiadų pradininkų

Viskas prasidėjo nuo Jaunųjų programuotojų mokyklos. Ten reikėjo uždavinių, buvo olimpiadų užuomazga. Parašė keletą uždavinynų, pradėjo organizuoti Lietuvos mokinių informatikos olimpiadas.

Vėliau buvo pirmosios TSRS olimpiados lietuvių komandos vadovas, pirmųjų Lietuvos olimpiadų ir Lietuvos komandų vadovas penkiose tarptautinėse informatikos olimpiadose (IOI), į kurią Lietuva jau buvo kviečiama kaip nepriklausoma valstybė (1992–1996).

     


   

doc. dr. Gediminas Gricius

Klaipėdos universiteto docentas

Prie vertinimo komisijos prisijungė todėl, kad teisingu laiku atsidūrė teisingoje vietoje ir susigundė pasiūlymu į informatikos olimpiadą atnešti daugiau pajūrio dvasios ir pristatyti informatikos olimpiadose dar vieną Lietuvos universitetą, kuriame irgi galima studijuoti informatiką. 

Prisijungus prie mūsų Gediminui, Klaipėdos Universitetas iš karto tapo vienu svarbiausių 2014 m. Palangoje vykusios Baltijos šalių informatikos olimpiados organizatorių.

Gediminas gali daug papasakoti apie įvairiausius mikro-valdiklius (jei paklausite).

 


 

It usually takes me more than three weeks to prepare a good impromptu speech.
Mark Twain

 

Dr. Justas Kranauskas
UAB "Neurotechnology", mokslinio biometrinių technologijų tyrimų skyriaus vadovas, Vilniaus universiteto absolventas

Justas dalyvavo informatikos olimpiadose kaip mokinys, tiesa, tai buvo dar praėjusiame tūkstantmentyje. Po to prisijungė prie vertinimo komisijos. Kadangi tuo metu krimto ne tik informatikos, bet ir karo mokslus, tai yra daugelio sudėtingų LMIO uždavinių karine tematika autorius. 

Įgijęs mokslų daktaro laipsnį, Justas ruošia tik nesudėtingus ir taikius uždavinius. 

 

  


     

 

Karolis Kusas
KTU Informatikos fakulteto absolventas, Oksfordo universiteto (Jungtinė karalystė) doktorantas (kompiuterių mokslas)

Karolis buvęs olimpiadininkas, šiuo metu daug laiko praleidžia dalyvaudamas įvairiuose programavimo konkursuose, mokydamas konkursinio programavimo studentus ir mokinius.

Didžiausias pasiekimas programavime – du kartus iš eilės pasiektas finalas komandinėse studentų programavimo varžybose ACM ICPC.

Smagiausias dalykas gudriems mokiniams – dalyvauti olimpiadose. Karolis džiaugiasi, kad gali prisidėti prie šios tradicijos tęsimo.

 


Homo tiel, sed Dio aliel


Irus Grinis
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto lektorius

 

Save pristato kaip nanopasaulio turistą. Slepia tapatybę. Prie vertinimo komisijos prisijungė 1998-aisiais ir žadėjo po pirmo sezono pasitraukti iš komisijos. Nepasiseka iki šiol.

  

  

Tingėjimas padaro žmones laimingus

Daumilas Ardickas
„Webrobots“ programinės įrangos inžinierius,Kembridžo universiteto absolventas (matematika)

 

Tarptautinėse informatikos olimpiadose prisirinko daug medalių, bet studijavo VU fiziką. Dabar, kaip matote, jau baigė studijas Kembridže, bet matematiką. Daumilas – žmogus, siekantis pajausti tiesą; tinginys ieškantis darbo; apsisprendęs uždaviniais, bet sunkiai apsisprendžiantis gyvenime.


Programavimas artimas iliuzionizmui – sukuriamos iliuzijos, jog metalo gabalas protauja

 

Martynas Budriūnas
Google (Šveicarija) programinės įrangos inžinierius, Vilniaus universiteto absolventas

 

Buvęs tarptautinių olimpiadų dalyvis, medalininkas. Dar vienas įrodymas, kad ne vien Vilniečiai ir Kauniečiai yra geri informatikai.

Atstovavo nykstančią Lietuvoje studijuojančių vertinimo komisijos narių rūšį. Kai kam žinomas vardu Kąmato Tąsprendžia.

 

       

   

Martynas Kriaučiūnas
analitikas, sistemų architektas, Vilniaus universiteto absolventas

Martynas prie mūsų prisijungė turėdamas ne vieną medalį Baltijos bei tarptautinėse olimpiadose. Būna, kad entuziazmas su kuriuo dalyvis prisijungia prie vertintojų, praėjus metams, kitiems dingsta. Tačiau Martynui jo užteko ilgam ir šiemet yra penkiolika metų nuo tada, kai Martynas parsivežė medalį iš Tarptautinės informatikos olimpiados Pietų Korėjoje.

Martynui dėkingi ir už tai, kad komanda tikrai žinojo, kad išvažiuos į Baltijos bei tarptautinę olimpiadas prieš kelis metus Lietuvą užklupusios krizės metu. 

 


Donatas Kulvičius
„Devbridge group“, inžinerinio padalinio vadovas, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto absolventas

Besimokydamas Vilniaus licėjuje Donatas sėkmingai dalyvavo informatikos olimpiadose ir pradėjęs studijas iš karto prisijungė prie LMIO komandos. Donatas sėkmingai kūrė uždavinius tiek studijuodamas, tiek dirbdamas IT įmonėse.

Vienas keisčiausių  jo sukurtų uždavinių pavadinimų – Gucikai, Mucikai ir Fucikai.

Nusprendęs pakeliauti, Donatas kuriam laikui atsisveikino su olimpiadomis. Tačiau šiandien jis vėl su LMIO.  

   

 

 

Artūras Lapinskas
Google (Šveicarija), programų sistemų inžinierius, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto absolventas (informatika).

Olimpiadose dalyvauja nuo studijų VU pradžios. Po nesėkmingo pirmojo bandymo ACM ICPC, metai prabėgo nagrinėjant ankstesnių olimpiadų užduotis. Bemiegės naktys atsipirko – kasmet sekėsi vis geriau tiek ACM, tiek ir kitose tarptautinėse studentų olimpiadose. Po kiek laiko buvo pakviestas dėstyti šeštadieninėje informatikos olimpiadininkų mokykloje ir prisidėti organizuojant mokinių olimpiadas. 


Viskas ne taip svarbu, kaip atrodo

Linas Petrauskas
Google (Prancūzija) programinės įrangos inžinierius, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto absolventas

IOI  laimėjo medalį, bet tuo nesigiria. Daug metų dirbo VU Šeštadieninėje olimpiadininkų mokykloje, rengė mokinius tarptautinėms olimpiadoms, ne kartą į jas vyko kaip komandos vadovas. Yra sukūręs dešimtis originalių uždavinių. 

Anksčiau buvo nesusipratęs vaikinas, ieškojęs romantikos informatikos uždaviniuose. Dabar sako, kad jau „susiprato“, bet romantikos uždaviniuose tebeieško. 

        


   

Marijonas Petrauskas

„Uber“ programinės įrangos inžinierius, Edinburgo universiteto (Škotija) absolventas (informatika ir elektronika)

Apie Marijoną sužinojome dar tada, kai jis buvo penktokas. Tuometinis LMIO vertinimo komisijos narys dr. J. Blonskis pažadėjo, kad po kelių metų turėsime puikų olimpiadininką. Jis neapsiriko.

Marijonas dalyvavo šešiose tarptautinėse olimpiadose ir parsivežė penkis medalius.  

 


Vladimir Daglis
Jorko universiteto studentas (magistro studijos, kompiuterių sistemos ir programų inžinerija), „Morgan Stanley“ programų sistemų inžinierius

Vladimir įžengė į informatikos olimpiadų pasaulį būdamas devintoku ir nuo tada ten ilgam pasiliko. Savanoriškai patyręs socialinę atskirtį, jis užsitarnavo keletą BOI/IOI medalių, kuriuos parodė vieno populiaraus internetinio žaidimo administratoriui ir gavo geriausius ginklus savo personažui.

Be algoritmavimo, Vladimiro interesų sferą sudaro klasikinė muzika, prancūzų kalba bei pasivažinėjimai Vilniaus viešuoju transportu.

     

     

Domantas Jadenkus
Vilniaus universiteto, matematikos ir informatikos fakulteto studentas (bakalauro studijos, programų sistemos).

Domantas dalyvavo šešiose Baltijos/tarptautinėse olimpiadose ir medalius parsivežė iš penkių. Būdamas olimpiadininku Domantas vis pakliūdavo į keistus nuotykius. Pavyzdžiui, kartą LMIO finale dalyvavo.... Varšuvos oro uoste pakely į EUSO. 

Tarptautinėse olimpiadose Domantas garsėjo, kaip labai populiaraus kompiuterinio žaidimo autorius. 


Ignas Kancleris
Edinburgo universitetas (Škotija), bakalauro studijos (kompiuterių mokslas)

Ignas informatikos olimpiadas atrado būdamas 9-oje klasėje. Net ketverius metus užtruko, kol iškovo teisę dalyvauti Baltijos ir Tarptautinėje informatikos olimpiadose. 

Nuo tada kai Ignas prisijungė prie LMIO Vertinimo komisijos, jis tapo patikimu ir lengvai nepakeičiamu jos nariu. Tikimės, kad ilgam. 

 

   


     

Justas Klimavičius
Vilniaus Universiteto, Matematikos ir informatikos fakultetas; bakalauro studijos (matematika ir matematikos taikymai)

Mokyklos laikais Justas buvo plataus pobūdžio olimpiadininkas (matematika, fizika, informatika, ekonomika) ir informatikai daug dėmesio neskyrė ir net atsisakė vietos Baltijos šalių informatikos olimpiados komandoje vardan kitos olimpiados.

Tikrąjį programavimo olimpiadų grožį atrado tik universitete, įstojęs į... matematiką.

 


Andrius Ovsianas
Oksfordo universitetas, bakalauro studijos (matematika ir kompiuterių mokslas)

Būdamas moksleiviu keturis metus aktyviai dalyvavo informatikos olimpiadose.
O šie metai pirmi, kai prisidės prie jų organizavimo.

Andriui bus įdomu pasižiūrėti, kurioje barikadų pusėje linksmiau.. 

   

 

Komentarai

Naujas komentaras

Tekstas: Koks miesto, kuriame vyks BOI'2016 metais, pavadinimas? (žr. kalendorių šone) Jūsų vardas:

Komentarų nėra

%title

%date2
%text

Kalendorius

Rugsėjis 2023

Pir Ant Tre Ket Pen Šeš Sek
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Sekmadienis, rugsėjo 24 d.

BOI


BOI


IOI


IOI

IOI'2016