Įdomybės IOI (2008 - 2013 m.)

 

Australijoje, 2013 metais vykusioje IOI, per antrą sprendimų dieną po sprendimų salę tarp dalyvių kojų lakstė oposumas. Organizatoriams pabandžius jį sugauti, oposumas salėje pasislėpė. Pasibaigus sprendimams ir išmontuojant kompiuterius oposumas atsirado ir atgavo laisvę.

Kvinslendo universiteto (ten vyko olimpiada) teritorijoje yra keletas tvenkinių ir daug paukščių. Deja, komandos vadvovų bandymas papietauti ant suoliuko šalia tvenkinio (varžybų dienomis vadovai ir dalyviai pietums gaudavo maišelį su sumuštiniais) buvo nesėkmingas. Paukščiai gan agresyviai bandė išgriebti sumuštinį ar javainį iš rankų, išmušė pomidorą. Vėliau paaiškėjo, kad toks paukščių agresyvumas yra įprastas Australijoje ir dviratininkų šalmai dažnai būna su spygliais ar pakaušyje nupieštomis akimis tam, kad padėtų apsiginti nuo atakuojančių paukščių. Italijoje, 2012 metais vykusioje IOI, komandos narys Kęstutis buvo apdovanotas medaliu. Deja, juo džiaugėsi neilgai – vos nulipus nuo pakylos, medalis atsikabino nuo juostelės ir nuriedėjo ant grindų. Kęstutis nusprendė pasikeisti nekokybišką medalį: po uždarymo priėjo ir paprašė pakeisti į kitą. Medalį pakeitė. Tačiau ir tas medalis vakare einant į autobusą atsikabino nuo juostelės ir šį kartą nuriedėjo į balą. 

Tuo tarpu kita delegacija, kuriai pasiguodėme dėl į balas byrančių medalių užtikrino, kad mūsų komandai tekę medaliai dar pakankamai geros kokybės. Mat jų komandos nario medalis ne tik kad atitrūko nuo juostelės, bet nukritęs perskilo į dvi puses.


Beveik kiekviena olimpiada turi savo problemą. Ir kiekvieną kartą ji būna netikėta. 2010 m. Waterloo universitete, Kanadoje vykusios olimpiados problema - sąlygų spausdinimas. Apie 2 val. nakties visi spausdintuvai (jie buvo įmontuoti techninio kambario sienoje) užsikimšo. Niekas neturėjo rakto nuo techninės patalpos.

Tad naktį buvo iškviestas šios olimpiados prezidentas (kuris taip pat yra ir minėto universiteto dėstytojas). Jis atvyko, atrakino savo kabinetą ir maždaug 70-ties valstybių komandų vadovai išsirikiavo koridoriuje laukdami savo eilės atspausdinti sąlygas. Lietuvių vadovai sąlygas atspausdino apie 6 ryto, o kai kurie vos spėjo iki sprendimų pradžios.


2008 metais Egipte vykusioje IOI, olimpiada vyko už Kairo esančioje dykumoje pastatytame mokytojų kvalifikacijos kėlimo komplekse. Į atidarymą iš vieno komplekse esančio pastato į kitą (5 min. ėjimo) visi dalyviai buvo organizuotai vedami... 2 valandas.

Kai kurie dalykai tame komplekse buvo gana keisti. Pavyzdžiui, vadovų kambariuose šviesos užsidegdavo tik iš koridoriaus. O tai reiškia, kad naktį kas nors eidamas pro šalį ir bandydamas įjungti šviesą koridoriuje, dažnai netyčia uždegdavo dienos šviesos lempas ir vadovų kambaryje.

Lietuviai mokiniai tik išvykimo dieną pastebėjo, kad kondicionierius kaimyniniame kambaryje, kuriame gyveno latvių mokiniai, buvo reguliuojamas iš koridoriaus. Apmaudas, kad pastebėjo per vėlai buvo nemenkas...

Komentarai

Naujas komentaras

Tekstas: Koks valstybės, kurioje vyks IOI'2016, pavadinimas? (žr. logotipą šone) Jūsų vardas:

Komentarų nėra

%title

%date2
%text

Kalendorius

Liepa 2024

Pir Ant Tre Ket Pen Šeš Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Šeštadienis, liepos 20 d.

BOI


BOI


IOI