Įdomybės IOI (2000 - 2005 m.)

Net tris kartus lietuvių kilmės moksleiviai dalyvavo IOI kitų valstybių komandose. 2001 m. Suomijoje vykusioje IOI sidabro medalį laimėjo lietuvių kilmės Thomas Widland (JAV komanda). Lietuvių kilmės Andre Šlepetys (Brazilijos komanda) laimėjo bronzos medalį 2005 m. Lenkijoje vykusioje IOI. 2006 metais Brazilai pratęsė šią tradiciją ir į Brazilijos komandą įtraukė Gabrielių Bujoką.

2002 m. Pietų Korėjoje vykusioje olimpiadoje pirmą kartą olimpiadų istorijoje olimpiados dalyviai buvo įtraukti į politiką. Po Universiteto, kuriame vyko olimpiada, langais visą laiką streikavo Universiteto medicinos darbuotojai, reikalaudami trumpesnės darbo savaitės (Korėjoje yra 6 dienų darbo savaitė) ir kitų socialinių garantijų. Jie dalijo angliškas proklamacijas ir norėjo atkreipti olimpiečių, susirinkusių iš viso pasaulio, dėmesį. O baigiantis olimpiadai dalyviai sukūrė plakatą, kuriame jie išreiškė savo palinkėjimus, kad abi Korėjos susijungtų ir taptų viena valstybe.

Ką reiškia olimpiadoje 0,5% taškų arba 3 taškai iš 600 galimų? Turbūt nieko, atsakytų daugelis. Deja, Jurgiui Pašukoniui 2001m. olimpiadoje tie taškai reiškė labai daug. Pritrūkus tik 3 taškų iš 600 jis neteko aukso medalio.

Olimpiadų metu būna įvairių ekskursijų, kurių metu stengiamasi parodyti įvairias šalies įžymybes. Suomiai (2001 m. olimpiadoje) surengė ekskursiją po nacionalinį parką. Ekskursantai buvo išskaidyti būreliais po keliasdešimt žmonių ir kiekvienas būrelis eidamas vorele turėjo pasiekti ežerą.

Vieno būrelio priekyje ėjo olandų vadovas. Jis buvo įsitikinęs, kad gidas eina vorelės gale. Visai priešingai manė vorelės gale einantis amerikietis: jis manė, kad nacionalinio parko gidas eina priekyje. Koks buvo pasipiktinimas, kai visiems pavargus ir nebetekus jėgų paaiškėjo, kad ir olandas ir amerikietis klydo. O IOI dalyvių būrelis yra pasiklydęs kažkur 30 kv.km dydžio nacionaliniame parke.

2001 m. pasaulinėje olimpiadoje Suomijoje nuspręsta įvesti programų dydžio ribojimą. Mat pirmąją sprendimo dieną vienas dalyvis parašė 1,1 milijono eilučių ilgio programą. Jos sukompiliavimas ir įvertinimas sukėlė rimtų problemų vertinimo komisijai.

Olimpiadose daug važinėjama užsakytais autobusais (į olimpiados vietą, į posėdžių vietas, į ekskursijas, į atidarymą ir t.t.). Dažnai vėluojama, nes dauguma vadovų ar moksleivių neateina laiku į autobusą. Turkijoje (1999 m.) paskutinysis įlipęs į autobusą turėdavo dainuoti. Įdomu tai, kad dažniausia teko dainuoti australams. Buvo padaryta išvada: arba australai labai mėgsta dainuoti arba jie visuomet vėluoja.

Pasaulinėse olimpiadoje kiekvienai komandai paskiriamas gidas (dažniausiai studentas), kuris padeda įvairiose situacijose. Rengiantis 2000-ųjų metų olimpiadai Kinijoje buvo tiek daug norinčių tapti gidais, kad teko kviestis tvarkos palaikymo pajėgas, o gidų atrankai buvo surengtas net dviejų dienų egzaminas.

Ketvirtadienis, balandžio 18 d.