Ar olimpiados metu palikti interneto prieigą?

 

Atsakymas. Mokyklos/miesto(rajono) etapo metu leidžiama apskritai nesinaudoti varžybų sistema, tad sprendimus priima to etapo olimpiados vykytojai.

Klausimas kur kas svarbesnis Respublikinio etapo atrankinėje dalyje, nes dalyviai privalo įkelti savo sprendimus į sistemą. 


 

Todėl ir sulaukiame tokių klausimų ir iš mokinių ir iš olimpiados vykdytojų. Ypač dažnai mokiniai klausia, ar nepažeista olimpiados vykdymo tvarka, jeigu jie neturėjo galimybės savo kompiuteryje naudotis varžybų sistema.

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo mokyklos, kurioje vyksta olimpiada techninio pasiruošimo bei dalyvių skaičiaus.

Techninis olimpiados komitetas neturi galimybių visoms olimpiadą vykdančioms mokykloms suteikti kvalifikuotą pagalbą ar įvertinti kiek tinkamai mokykla tam pasiruošusi iš techninės pusės, todėl paliekame tai spręsti olimpiados vykdytojams.

Atkreipiame dėmesį, kad kalbama ne apie įprastą prieigą prie interneto, o apie ribotą prieigą, kai galima naudotis varžybų sistema ir visais jos servisais, tačiau negalima naudotis jokiomis kitokiomis interneto paslaugomis.  Tam užtikrinti reikia kvalifikuotų inžinierių.

Jei olimpiadoje dalyvauja mažai mokinių ir olimpiados vykdytojas gali juos stebėti, tuomet paprasčiausias sprendimas neriboti interneto prieigos ir tiesiog stebėti dalyvius, kad jie naudotųsi tik leidžiamais resursais. 

Jei mokinių skaičius yra didelis, ir nėra galimybių užtikrinti ribotą interneto prieigą, tuomet kompiuterių klasėje gali būti vienas ar keli kompiuteriai skirti darbui su sistema. Mokiniai atėję prie tų kompiuterių įkelia savo darbą. Formaliai žiūrint, jei olimpiados vykdytojai bent vieną kompiuterį paskiria uždavinių įkėlimui, tai olimpiados vykdymo tvarka nepažeidžiama.

Komentarai

Naujas komentaras

Tekstas: Koks valstybės, kurioje vyks IOI'2016, pavadinimas? (žr. logotipą šone) Jūsų vardas:

Komentarų nėra

%title

%date2
%text

Kalendorius

Liepa 2024

Pir Ant Tre Ket Pen Šeš Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Šeštadienis, liepos 20 d.

BOI


BOI


IOI