Dalyvauju pirmą kartą. Ką turiu žinoti?

Mieli mokiniai,

Po savaitės, lapkričio 15 d. nuo 10 iki 14 val. vyks pirmas Lietuvos mokinių informatikos olimpiados (LMIO) mokyklos etapas. Jeigu domitės programavimu ir ne tik domitės, bet jau ir bandote programuoti, tada būtinai dalyvaukite!

Jeigu ruošiatės dalyvauti pirmą kartą, žemiau esantys patarimai, tikrai pravers:

• Olimpiadą sudaro keturi etapai. Šis – mokyklos – pirmasis. Sėkmingai pasirodę kviečiami į antrąjį – miesto/rajono etapą.
  • Susipažinkite su ankstesnių olimpiadų uždaviniais - kiekvienas konkursas turi savitą stilių, tad norint sėkmingai dalyvauti būtina pabandyti išspręsti ankesnių olimpiadų uždavinius. Juos rasite šioje svetainėje arba treniruočių portale.
  • Įprasta, kad LMIO leidžiama programuoti  Paskalio, C ir C++ programavimo kalbomis. Pasiklauskite informatikos mokytojo, o kaip bus Jūsų mokykloje.
  • Kyla klausimas su kokią programavimo aplinka (IDE) teks dirbti.  Pasikalbėkite su mokytoju ir išsiaiškinkite. Mokyklos etape pačios mokyklos sprendžia kokias programavimo aplinkas naudos. Dažniausiai tai būna tos  pačios aplinkos, kurios naudojamos pamokų metu.
  • Paklauskite mokytojo, ar mokyklos etapo metu bus naudojama varžybų sistema. Jei taip – sprendimo metu savo programas kelsite į sistemą, iš karto matysite testavimo rezultatus, galėsite programą keisti, taisyti ir vėl kelti į sistemą.
  • Jei varžybų sistema bus naudojama, būtinai užsiregistruokite ir pabandykite išspręsti keletą uždavinių iki olimpiados treniruočių portale. Įkelti savo sprendimą nesunku, tačiau norint suprasti kodėl negavote taškų, nors atrodo, kad sprendimas geras, reikia patirties. Atkreipiame dėmesį, kad registracija treniruočių portale olimpiados dieną negalios. Norint dalyvauti olimpiadoje reikės užsiregistruoti iš naujo.
  • Pačios olimpiados metu galite užduoti klausimus Respublikinei vertinimo komisijai ir techniniam komitetui tiek apie uždavinių sąlygas (jei manote, kad jos netikslios, nesuprantamos), tiek apie varžybų sistemos pateiktus rezultatus ar technines problemas varžybų sistemoje. Jei naudojama varžybų sistema, klausimus galite užduoti tiesiai varžybų sistemoje, kitu atveju - per olimpiadą vykdantį mokytoją.
  • Perskaitykite DUK apie Mokyklos/Miesto(rajono) etapą.
  • Perskaitykite DUK apie varžybų sistemą.

Sėkmės ir lauksime Jūsų olimpiadoje!

Tekstas: Koks valstybės, kurioje vyks IOI'2016, pavadinimas? (žr. logotipą šone) Jūsų vardas:

Penktadienis, kovo 29 d.