Kas kviečiamas į finalą?

Klausimas. Ar į finalą kviečiami tie, kas surenka tam tikrą taškų skaičių atrankiniame etape? Ar reikia atrankiniame užimti pirmą vietą, kad būtum pakviestas?

Atsakymas. Į Respublikinio etapo baigiamąją dalį (finalą) kviečiamų geriausiai pasirodžiusių atrankinės dalies dalyvių skaičius fiksuotas: atrenkami 45 dalyviai (arba ne mažiau kaip 45). Orientaciniai skaičiai: 15 jaunesnių grupės dalyvių ir 30 vyresnių grupės dalyvių (vidutiniškai po 10 mokinių iš dešimtos, vienuoliktos ir dvyliktos klasių).

Kiekvienos klasės mokiniai išrikiuojami į eilę pagal atrankiniame etape surinktus taškus. Remiantis LMIO taisyklėmis, į sąrašo priekį savo klasės sąraše įrašomi tarptautinių olimpiadų prizininkai. Vertinimo komisija balsuoja kiek kiekvienos klasės mokinių (pradedant nuo sąrašo viršaus) pakviesti, kad bendras dalyvių skaičius būtų apie 45.

Laikomasi principo, kad tos pačios klasės mokinių, surinkusių vienodą taškų skaičių, statusas turi būti vienodas (t.y. arba visi kviečiami, arba visi nekviečiami).

Remiantis sutartimi, pasirašyta tarp LMIO ir Dr. J. Kazicko programavimo ir IT konkurso organizatoriais, į finalą papildomai kviečiami du geriausiai pasirodę šiame konkursę ir nepakliuvę į finalą per atrankinį etapą.

Taip pat olimpiados finalą organizuojanti savivaldybė papildomai gali pasiūlyti į finalą du savo savivaldybės mokinius nepakliuvusius į finalą per atrankinį etapą.

Dažnai nutinka taip, kad vienas ar du kviečiami dalyviai atsisako atvykti į finalą, todėl iš karto sudaromas atsarginių dalyvių sąrašas ir atsiradus laisvai vietai, kviečiamas mokinys iš atsarginių sąrašo.

Bendras finalo dalyvių skaičius vidutiniškai būna apie 50 mokinių.

Ketvirtadienis, balandžio 18 d.